Ubezpieczenia Aviva

Home / Ubezpieczyciele / Aviva

Kontakt z ekspertami Aviva

Biuro Obsługi Klienta
Aviva Warszawa

ul. Inflancka 4a
00-189 Warszawa

Infolinia Aviva
22 557 44 44

Poczta Aviva
bok@aviva.pl

Wypowiedzenie umowy OC Aviva

Aby wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC Aviva, musisz pobrać ze strony internetowej wzór rezygnacji z ubezpieczenia, który znajdziesz w Centrum Pomocy dla Klienta w zakładce Dokumenty: ubezpieczenia samochodowe.

Wzór wypowiedzenia Aviva musisz wydrukować, wypełnić, podpisać i wysłać do Avivy skanem w wiadomości e-mail lub listem Pocztą Polską (najlepiej przesyłką rejestrowaną!), bo wtedy liczy się data stempla pocztowego. Wypowiedzenie OC możesz dostarczyć też osobiście do placówki. Wypełnij je w domu lub poproś o wydrukowanie na miejscu i uzupełnij dane z ewentualną pomocą stacjonarnego doradcy klienta.

Wzór wypowiedzenia umowy OC Aviva uzupełnij danymi takimi, jak:

 • miejscowość i data,
 • pełna nazwa zakładu ubezpieczeń,
 • Twoje dane osobowe,
 • numer rejestracyjny i marka pojazdu,
 • numer polisy.

Ponadto wybierz jedno z oświadczeń, które określają powód rezygnacji z OC w Aviva. Możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC, jeżeli:

 • chcesz kupić kolejne OC w innej firmie ubezpieczeniowej i uniknąć przedłużenia umowy w Aviva,
 • masz podwójne ubezpieczenie OC, bo zapomniałeś/-aś wypowiedzieć OC przed końcem umowy z Aviva (wtedy zapłacisz Avivie tylko za wykorzystany okres ubezpieczenia),
 • kupiłeś/-aś używany samochód z OC i chcesz zmienić TU,
 • wycofujesz się z umowy zawartej przez telefon lub online maksymalnie 30 dni wcześniej.

Każdy z wyżej podanych powodów rezygnacji z OC ma podstawę prawną w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Uzupełnione wypowiedzenie OC podpisz, przekaż ubezpieczycielowi i gotowe!

Osoba zgłaszająca szkodę z OC

Jak zgłosić szkodę w Aviva?

Szkodę z ubezpieczenia Aviva można zgłosić na kilka sposobów. Dotyczy to również osób poszkodowanych przez osoby ubezpieczone w Aviva.

 • Wyślij e-maila na bok@aviva.pl.
 • Skorzystaj z formularza online, którego wypełnianie jest proste jak granie w quiz internetowy.
 • Po zalogowaniu się do panelu klienta osoby ubezpieczone w Avivie mogą zgłosić szkodę kilkoma kliknięciami.

Aviva radzi, aby przed zgłoszeniem szkody sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia, z którego tytułu ma być zgłoszona szkoda, np. OWU OC albo OWU Autocasco.

Niestety zdarzają się klienci, którzy zgłaszają szkodę np. po zakończeniu umowy (!) albo sytuacje, których ubezpieczyciel nie obejmuje ochroną, więc spotykają się z odmowami. Aviva wymaga, aby klient zgłaszający szkodę wydrukował, wypełnił i podpisał formularze zgłoszenia roszczenia oraz przygotował dokumenty potrzebne do opisu zdarzenia i potwierdzające, że faktycznie się wydarzyło.

W Centrum Pomocy dla Klienta Aviva podaje dane kontaktowe do działów odpowiedzialnych za szkody z różnych ubezpieczeń. Przykładowo: szkodę z OC komunikacyjnego możesz zgłaszać:

 • telefonicznie, dzwoniąc na +48 22 557 44 44 w dni robocze w godzinach 8.00-20.00,
 • listownie, wysyłając druk zgłoszenia szkody i dokumentację szkodową na adres: Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA, Dział Likwidacji Szkód Komunikacyjnych, ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa;
 • online, po zalogowaniu się na swoje konto lub wypełniając wspomniany formularz.

Wybierając ostatnią opcję, możesz zgłosić np. uszkodzenie auta, kradzież, uszkodzenie szyb, szkodę osobową – zarówno jako sprawca wypadku, jak i poszkodowany. W zależności od wyborów w formularzu online możesz otrzymać numer telefonu do odpowiedniego działu i listę dokumentów do przygotowania przed rozmową.

Aviva prowadzi Bezpośrednią Likwidację Szkód.

Aviva ubezpieczenia - przykładowe pakiety dla samochodu

Ubezpieczenia Aviva - opinie klientów

15,00
Loading...

Średnia opinia klientów

kierowca zadowolony z taniego ubezpieczenia OC

Promocje na ubezpieczenia w Aviva

Porzuć szukanie kodów promocyjnych Aviva w Google i denerwowanie się na blogerów zwabiających użytkowników nieaktualnymi rabatami. Jeśli założysz konto na MojaAviva, otrzymasz zniżki od 5 do 15% na różne ubezpieczenia. Wiesz, co jest najlepsze? Możesz założyć konto bez żadnego ubezpieczenia w Aviva, a dostaniesz rabaty na start!

Dzięki założeniu konta w MojaAviva kupisz:

 • 15% taniej ubezpieczenie podróży,
 • 5% taniej ubezpieczenie domu i mieszkania
 • 5% taniej pakiet OC + AC.

Ponadto Aviva oferuje zwrot 50% opłaty za zarządzanie inwestycjami online w programie Aviva Investors 24. Ubezpieczyciel oferuje również aż do 80% zniżki na OC za bezszkodową jazdę!

Zniżki na wspomniane ubezpieczenia otrzymasz, korzystając z kalkulatora Aviva. Pamiętaj jednak, że przed zakupem oferty warto sprawdzić ceny ubezpieczeń np. w porównywarce OC AC samochodu.

Zalety i wady ubezpieczenia w Aviva

Zalety

Zniżki za założenie konta w MojaAviva

Korzystne pakiety OC + AC

Bogata oferta dodatkowych, oryginalnych ubezpieczeń komunikacyjnych, np. Car SPA

Ubezpieczenie rowerzysty

Program inwestycyjny

Ubezpieczenia na życie łączące formę ochrony finansowej z oszczędzaniem

Przejrzysta strona internetowa

Do wielu ubezpieczeń podstawowych oferowane są praktyczne dodatki

Wady

Infolinia jest aktywna tylko w dni robocze

Ubezpieczenie roweru nie jest dla profesjonalnych kolarzy i właścicieli drogich rowerów oraz działa tylko w Polsce

Aviva – co to za firma ubezpieczeniowa?

Czy wiesz, że w Avivie były ubezpieczone takie sławne osoby, jak Agatha Christie, Freddie Mercury i Kennedy? Wyobraź sobie, że korzenie Avivy sięgają ponad 320 lat wstecz, chociaż dopiero w 2015 roku Aviva połączyłą się ze współczesną grupą brytyjską Friends Life. Kiedy Jan III Sobieski walczył pod Wiedniem, na ówczesnym rynku finansowym w Londynie zaczęło działać jedno z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych – Hand-In-Hand. Wiemy, że historia wojen może być ciekawsza, ale opowiemy o londyńskich pożarach.

Hand-In-Hand oferowało głównie ubezpieczenia domów na wypadek pożarów pod tym, jak w XVII wieku wielu londyńczyków straciło dachy nad głową strawione przez potężny, szybko rozprzestrzeniający się ogień. Gdyby zobaczyli współczesne wozy strażackie… Przez lata towarzystwo rozwijało się w różnych kierunkach, ubezpieczając londyńczyków także na wypadek różnych innych sytuacji w życiu, aż w 1905 roku Hand-In-Hand weszło w skład innej firmy z placówkami w różnych krajach. Prawie 100 lat później w wyniku połączenia się trzech gigantów powstała ogromna grupa ubezpieczeniowa w skali światowej – Aviva.

Grupa Aviva rozrasta się na polskim rynku ubezpieczeń od 1992 roku. Od ubiegłego wieku Aviva obsłużyła już ponad 3,5 miliona klientów, którzy powierzyli jej ponad 50 miliardów złotych! Prawie 3 miliony osób przystąpiło do Aviva OFE, a codziennie setki klientów korzystają z Ikonta Aviva online, załatwiając szybko sprawy ubezpieczeniowe różnej maści.

Aviva to instytucja finansowa, której notowania możesz sprawdzić na stronie dla inwestorów w fundusze kapitałowe. Ponadto od 2009 roku działa Fundacja Aviva, która m.in. wsparła sportowców biorących udział w igrzyskach paraolimpijskich, rozwija kreatywne placówki dla najmłodszych dzieci i działa prospołecznie w temacie smogu.

Rodzaje ubezpieczeń w AVIVA

Aviva poleca szczególnie pakiet OC + AC ze względu na szeroki zakres ochrony i opłacalną cenę. Ubezpieczenie samochodu Aviva pomoże Ci po:

 • potrąceniu pieszego lub rowerzysty,
 • wjechaniu w tył innego samochodu na światłach,
 • kradzieży auta,
 • zderzeniu z dzikiem,
 • uszkodzeniu auta przez burzę,
 • rozbiciu szyby przez wandala czy kamyk wystrzelony spod kół,
 • zniszczeniu czyjegoś ogrodzenia po wylocie z drogi,
 • wjechaniu do rowu,

i wielu innych sytuacjach. W Aviva możesz też podpisać umowę ubezpieczenia szyb, opon, NNW, assistance czy ochrony prawnej. Można powiedzieć, że to solidna zbroja dla współczesnego kierowcy.

Aviva podaje na swojej stronie internetowej przykładowe ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w skali roku. Zwróć uwagę, dla jakich przykładowych postaci są stworzone – może akurat pasujesz do jednej z nich i zapłacisz tylko kilkadziesiąt złotych za dodatkowe ubezpieczenie auta w Aviva?

Jedna umowa ubezpieczenia życia w Aviva – ochrona dla całej rodziny. Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w przypadku choroby i opłaci wizyty u prywatnych specjalistów. Ubezpieczenie życia Aviva pokrywa również koszt:

 • leczenia i rehabilitacji po wypadku,
 • domowej pomocy medycznej,
 • pobytu w szpitalu,
 • konsultacji poważnego przypadku z lekarzami z innych krajów.

W pakiecie JA ubezpieczyciel gwarantuje również wsparcie takie, jak odszkodowanie dla osoby, której wyrządzisz szkodę podczas amatorskiego uprawiania sportu, pomoc ślusarza czy hydraulika raz w roku i transporty medyczne.

Ubezpieczenie życia Aviva możesz traktować również jako formę oszczędzania na przyszłość. Taką ofertą jest np. ubezpieczenie juniorGO, dzięki któremu możesz gromadzić pieniądze na studia dziecka i chronić pociechę finansowo na wypadek choroby lub utraty rodziców.

Aviva bardzo szybko wypłaca odszkodowania z ubezpieczenia mieszkania i domu – ubezpieczyciel deklaruje 10 dni od dnia zgłoszenia szkody. Jednym z atutów ubezpieczenia domu Aviva jest błyskawiczne organizowanie pomocy fachowca, np. elektryka lub hydraulika.

Ubezpieczenie mieszkania i domu Aviva zapewni Ci odszkodowanie także w sytuacjach poza domem takich, jak:

 • wybicie szyby w mieszkaniu lub samochodzie przez Twoje dziecko,
 • zniszczenie ogrodu sąsiada przez Twojego psa,
 • uszkodzenie telewizora w hotelu.

W ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu Aviva obejmuje finansową ochroną:

 • elementy przymocowane na stałe w mieszkaniu,
 • szklane elementy, począwszy od szyb w drzwiach, a skończywszy na płycie indukcyjnej w kuchence,
 • meble,
 • sprzęt RTV i AGD, których uszkodzenie może powstać nawet w czasie burzy.

Aviva oferuje ubezpieczenia dla rowerzystów. Ubezpieczyciel podkreśla, że jest to oferta przede wszystkim dla osób jeżdżących rowerem po mieście, rekreacyjnie, wypoczynkowo oraz z rodziną. Rower nie może być kupiony wcześniej niż 2 lata temu oraz jego cena nie może być wyższa niż 5000 zł.

Dzięki ubezpieczeniu rowerowemu Koło za Kołem otrzymasz:

 • całodobowe assistance rowerowe,
 • odszkodowanie po kradzieży roweru,
 • ochronę finansową po wyrządzeniu komuś szkody podczas jazdy na rowerze, kiedy np. złamiesz rękę pieszemu,
 • odszkodowanie, kiedy sam odniesiesz szkodę, np. wywrócisz się i wybijesz sobie bark.

Aviva wypłaci Ci także pieniądze za zniszczone ubranie rowerowe, obuwie na rower i akcesoria (np. kask, ochraniacze) podczas wypadku.