Dobra cena za ubezpieczenie OC i AC? Od firm otrzymasz różnorodne oferty. W znalezieniu tej, która rzeczywiście będzie korzystna dla Ciebie, pomoże kalkulator OC i AC.

W kilka minut i bez wychodzenia z domu!

Z tego poradnika dowiesz się:

  1. Czym jest i jak działa kalkulator OC i AC?
  2. Jakie są zalety kalkulatora ubezpieczeń samochodu?
  3. Jak nie przepłacić, kupując ubezpieczenia OC i AC?

Polisa OC ma taki sam zakres we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, natomiast usługi AC często są bardzo zróżnicowane. Wielu kierowców popełnia błąd i nie porównuje ofert ubezpieczycieli, a w efekcie – przepłaca. Nie idź tą drogą! Oblicz OC i AC – dzięki temu wybierzesz korzystną dla siebie propozycję.

Jak działa kalkulator OC i AC

Kalkulator ubezpieczenia samochodu to obowiązkowe narzędzie każdego przyszłego i obecnego właściciela samochodu. Pozwala na poznanie dokładnej wysokości składek u różnych ubezpieczycieli. Możesz to zrobić bezpośrednio na stronie internetowej danego ubezpieczyciela lub w serwisie, który współpracuje z wieloma towarzystwami.

Oblicz oc i ac – wymagane dane

Aby obliczyć OC i AC musisz podać szereg informacji, takich jak PESEL czy marka pojazdu. Niektóre mogą wydawać Ci się zbędne, jednak wszystkie mają wpływ na ostateczną wysokość polisy. Wiele osób obawia się podawania osobistych danych, dlatego istnieją też kalkulatory ubezpieczeń samochodu, które ich nie wymagają. Ma to jednak swoją cenę. Nie otrzymasz indywidualnych ofert od wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.

Niektórzy ubezpieczyciele podczas wyliczania wysokości składki uwzględniają również historię ubezpieczenia. Jeśli nie udostępnisz im swoich danych osobowych, otrzymasz wycenę bez naliczenia przysługujących Ci zniżek. Może ona mocno odbiegać od rzeczywistej kwoty, którą zapłacisz. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu rzetelnej ceny, warto podać autentyczne informacje osobiste.

Zalety kalkulatora ubezpieczeń samochodu

Kalkulator OC i AC to narzędzie, które zdecydowanie ułatwia życie posiadaczom aut. Czasy, w których słowa „zniżka” i „promocja” przekonywały do wyboru danej oferty, minęły bezpowrotnie. Obecnie właściciele samochodów mogą podejmować świadome decyzje. Jakie są więc największe zalety kalkulatorów OC i AC?

Szeroki wybór ofert

Dziesiątki dostawców i najlepsze ceny – towarzystwa ubezpieczeniowe konkurują ze sobą w walce o klienta. Dzięki kalkulatorom poznasz propozycje zarówno dużych i znanych ubezpieczycieli, jak i tych, którzy dopiero startują. Może to właśnie ci mali złożą korzystną ofertę?

Oszczędność czasu

Kalkulacja ceny za pomocą kalkulatora OC i AC trwa zaledwie kilka minut. Porównaj to z kilkoma godzinami, które musiałbyś poświęcić na rozmowy z przedstawicielami poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Nadal masz wątpliwości, czy warto skorzystać z tego narzędzia?

Bezpieczny proces zakupowy

Jeżeli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia poprzez stronę internetową, możesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Szyfrowane połączenia oraz nagrywane rozmowy z konsultantami to gwarancja należytej ochrony informacji.

Atrakcyjne promocje

Wiele firm oferuje zniżki lub okresowe rabaty przy zakupie ubezpieczenia online. Oferta jest korzystniejsza niż w przypadku tradycyjnej umowy zawartej z przedstawicielem. Otrzymujesz niższą cenę za ten sam zakres usług. Warto skorzystać również z tej formy oszczędności i nie przepłacać.

Pakiet OC + AC = oszczędność

Wielu właścicieli aut obawia się, że zakup ubezpieczenia OC i AC mocno zaboli ich kieszeń. Autocasco jest zdecydowanie droższe niż OC, jednak dla nowych i drogich samochodów niemal niezbędne. Samodzielne pokrycie kosztów w przypadku uszkodzenia takiego auta lub jego kradzieży jest mniej opłacalne niż zakup ubezpieczenia.

Pakiet OC+AC w jednej firmie to nie tylko sposób na oszczędność, ale też szereg korzyści. Oddzielne polisy u dwóch ubezpieczycieli wiążą się ze znacznie większymi wydatkami. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne zniżki (nawet kilkaset złotych) dla klientów, którzy zdecydują się na zakup pakietu OC+AC.

Ciekawostka: Obecnie Autocasco ma ponad 31% właścicieli pojazdów i ta liczba z roku na rok rośnie.

Rabaty to nie jedyna zaleta. Właściciele aut mogą liczyć również na większy zakres AC oraz polisy dodatkowe. Ubezpieczyciele starają się możliwie mocno uatrakcyjnić swoją ofertę, więc nadprogramowe udogodnienia otrzymasz w niższych niż standardowe cenach.

PODSUMOWANIE:

  • Kalkulator OC i AC wylicza dokładną wysokość Twoich składek u kilkunastu ubezpieczycieli.
  • Zalety kalkulatora ubezpieczeń samochodu to szeroki wybór ofert, oszczędność czasu, bezpieczny proces zakupowy i atrakcyjne promocje.
  • Kupno pakietu OC+AC w jednym towarzystwie wychodzi znacznie taniej niż oddzielny zakup polis. Ubezpieczenie samochodu należy kupować z głową i nie dać się skusić wyjątkowym rabatom przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych.
  • Korzystając z kalkulatora OC i AC, masz okazję poznać najatrakcyjniejsze stawki. Pamiętaj, że dobry pakiet OC AC to taki, który posiada satysfakcjonujący Cię zakres ochrony w przystępnej cenie.
25,00
Loading...