Porównywarka ubezpieczeń OC pozwoli Ci zaoszczędzić na polisie kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych rocznie!

Korzystając z tego prostego narzędzia, w ciągu kilku minut zyskasz przejrzysty, precyzyjny obraz cen polis aż w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. W artykule wyjaśnimy, czy korzystanie z porównywarek jest płatne. Podpowiemy również, w jakich sytuacjach warto zachować szczególną czujność.

Porównywarka OC to sprytne, proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci oszczędzić czas i pieniądze.

Jak działa darmowa porównywarka OC?

Jeśli okres ważności Twojego OC dobiega końca, to świetny moment, aby poszukać tańszego OC.

Aby poznać ceny polis w poszczególnych towarzystwach, możesz skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń, dostępnych na stronach internetowych większości z nich. Taki sposób wymaga jednak sporej ilości czasu i… cierpliwości. Wypełnienia kolejnego formularza identycznymi danymi może przecież nieźle frustrować.

Alternatywą dla kalkulatorów będzie użycie porównywarki OC. Jeśli z niej skorzystasz, w ciągu kilkunastu minut poznasz i porównasz oferty wielu ubezpieczycieli. Wybierając najtańszą, zaoszczędzisz kilkaset, a nierzadko kilka tysięcy złotych rocznie! Standardowa porównywarka zawiera dokładnie te same pola co kalkulator OC. Aby poznać stawki w poszczególnych towarzystwach, wystarczy jednak wypełnić formularz tylko raz!

Ile kosztuje korzystanie z porównywarki OC?

Korzystanie z porównywarki OC jest, a przynajmniej powinno być darmowe. Czasem zdarza się jednak, że pod operatorami porównywarek ukrywają się oszuści, wyłudzający dane osobowe lub… pieniądze.

Czego warto się wystrzegać?

Nie korzystaj z usług porównywarki OC, jeśli:

  • za poznanie wyników kalkulacji musisz zapłacić. Wymóg wykonania jakiegokolwiek przelewu oznacza jedno — wybrana przez Ciebie porównywarka nie jest wiarygodna, a dalsze podążanie za jej instrukcjami może być bardzo kosztowne;
  • musisz wysłać SMS-a aktywacyjnego. Wyjątkowo sprytnym sposobem, który usypia czujność kierowców, jest konieczność rejestracji i wysłania aktywacyjnego SMS-a. Niestety, często okazuje się, że jego koszt wynosił kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych, a w zamian poszkodowany nie otrzymuje nic;
  • w treści formularza musisz umieścić numer swojej karty kredytowej. Takie wymaganie powinno być jednoznacznym sygnałem świadczącym o nieuczciwości operatora porównywarki. Podanie numeru karty kredytowej jest stosowne dopiero na etapie płatności za wybrane ubezpieczenie samochodu. Potwierdzenie transakcji i umowa są wówczas wysyłane na Twojego e-maila.

Dobra porównywarka OC to darmowa porównywarka

Operatorzy sprawdzonych porównywarek internetowych nie pobierają od właścicieli pojazdów żadnych opłat. Aby ochronić swoje dane osobowe oraz zawartość portfela, korzystaj jedynie z pewnych, godnych zaufania narzędzi.

Podsumowanie:

1. Porównywarka OC to szybki i skuteczny sposób na znalezienie najtańsze polisy OC.

2. Korzystając z porównywarki OC zaoszczędzisz na polisie kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych rocznie!

3. Korzystanie z porównywarki OC zawsze powinno być darmowe.

4. Jeśli za poznanie wyników kalkulacji musisz zapłacić, wysłać SMS-a aktywacyjnego czy podać numer karty kredytowej — nie korzystaj z płatnej porównywarki.

25,00
Loading...