Ubezpieczenia mtu24

Home / Ubezpieczyciele / MTU

Kontakt z ekspertami mtu24

STU ERGO Hestia SA

ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Infolinia mtu24
58 555 65 00

Poczta mtu24
poczta@mtu24.pl

Wypowiedzenie OC w mtu24

Aby zgłosić rozwiązanie polisy w ciągu 30 dni od zawarcia umowy z mtu24 przez telefon lub Internet, albo złożyć wypowiedzenie OC mtu24 w innej sytuacji, skorzystaj z prostego formularza online, który jest dostępny tym adresem. Wypowiedzenie OC w mtu24 możesz złożyć, jeśli:

Za pomocą tego samego formularza możesz zgłosić również kradzież i wyrejestrowanie samochodu. Jest to powód do rezygnacji z umowy ubezpieczenia OC w mtu24. Najpierw musisz zebrać dokumenty od policji i wyrejestrować pojazd we właściwym wydziale komunikacji. Wraz z wyrejestrowaniem pojazdu OC mtu24 wygaśnie.

Do wypełnienia wypowiedzenia OC mtu24 jest Ci potrzebny numer polisy. Do formularza możesz załączyć dodatkowe pliki, np. dokument poświadczający zgłoszenie kradzieży auta na policję.

Chociaż wypowiedzenie ubezpieczenia mtu24 możesz złożyć również w formie papierowej, ubezpieczyciel rekomenduje wersję elektroniczną, biorąc pod uwagę ochronę środowiska naturalnego.

Osoba zgłaszająca szkodę z OC

Zgłoszenie szkody w mtu24

Jesteś osobą ubezpieczoną w mtu24 i ktoś uszkodził Twój pojazd w stłuczce? Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku przez kierowcę ubezpieczonego w mtu24? W obu sytuacjach skorzystaj z prostego formularza online, aby zgłosić szkodę i uzyskać odszkodowanie. Dzięki bezpośredniej likwidacji szkód nie musisz kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy – mtu24 zajmie się odszkodowaniem dla Ciebie.

Za pomocą formularza możesz zgłosić szkodę osobową, na pojeździe lub na innym mieniu. W zależności od wyboru persony (osoby poszkodowanej lub sprawcy) i rodzaju szkody w formularzu kolejne pola do wypełnienia będą się nieznacznie różnić.

Jeśli chcesz zgłosić szkodę na osobie z polisy sprawcy, musisz podać numer ubezpieczenia sprawcy, datę, godzinę i miejsce zdarzenia, opisać wypadek, określić rodzaj roszczenia, wypisać doznane urazy i odpowiedzieć na pytania o leczenie (czy zostało już zakończone, czy nie).

Jeśli chcesz zgłosić szkodę na pojeździe z własnej polisy, oprócz numeru umowy i precyzyjnego określenia miejsca i czasu zdarzenia, musisz podać markę, model i numer rejestracyjny pojazdu, opisać przebieg stłuczki, wybrać wariant rozliczenia szkody oraz podać, kogo poinformowano o kolizji (np. policję, straż pożarną, pogotowie). MTU interesuje również, czy masz oświadczenie spisane ze sprawcą i czy wskutek zdarzenia ktoś poniósł ciężkie obrażenia.

Ubezpieczenia mtu24 - przykładowe pakiety

Ubezpieczenia mtu24 - opinie klientów

33,00
Loading...

Średnia opinia klientów

kierowca zadowolony z taniego ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie w mtu24 – promocje 2019

Niestety nie znaleźliśmy żadnych promocji w MTU. Gdy tylko jakieś się pojawią poinformujemy Was o tym!

Zalety i wady ubezpieczenia w mtu24

Zalety

Klienci MTU mogą zgłaszać swoje interesy przez prosty formularz online

MTU nie wymaga wypowiedzenia OC w wersji papierowej. Ze względu na ochronę środowiska zachęca do wysyłania rezygnacji w wersji elektronicznej.

MTU oferuje bezpośrednią likwidację szkód.

Osoby zgłaszające szkody z OC kierowców ubezpieczonych w MTU przechodzą taką samą ścieżkę kontaktu, jak klienci MTU.

MTU oferuje liczne ubezpieczenia dodatkowe podróży, mieszkania i komunikacyjne.

Wady

Brak ubezpieczeń na życie w ofercie

mtu24 – jaka to firma ubezpieczeniowa?

Platforma ubezpieczeniowa MTU24.pl należy do grupy ERGO Hestia, która działa od 25 lat. Pierwsza umowa ubezpieczenia ERGO Hestii została podpisana w 1991 roku. Od tego czasu firma pomaga klientom w wielu sytuacjach. Towarzystwo ubezpieczeniowe założyło Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, które współpracuje zarówno z ofiarami wypadków, jak i firmami ubezpieczeniowymi. Zapewnia rehabilitację zarówno pod względem medycznym, jak i zawodowym. Nie tylko pomaga w przywróceniu zdolności do pracy, ale aktywnie uczestniczy w jej szukaniu, organizując kontakty.

MTU otrzymało takie nagrody, jak Gwiazdę Jakości Obsługi 2018 na podstawie głosów konsumentów, Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP i Złoty Zderzak 2017 od warsztatów blacharsko-lakierniczych.

Kogo i co możesz ubezpieczyć w mtu24?

Wyobraź sobie siebie, kiedy pakujesz narty na samochód, bo jedziesz ze znajomymi szusować na szwajcarskim stoku Zermatt. W dzień wyjazdu jeszcze w Polsce macie stłuczkę, wysiadasz z auta, potykasz się, upadasz i wybijasz bark. Ze łzawiącymi oczami patrzysz w górę. Widzisz uszkodzony bagażnik i porysowaną szybę boczną. Dzięki ubezpieczeniu assistance MTU i innym ubezpieczeniom auta możesz zapewnić sobie kompleksową ochronę finansową na wypadek takiego pasma nieszczęść. MTU oferuje OC w pakiecie z AC mini lub pełnym, assistance, NNW dla pasażerów i kierowcy, ubezpieczeniem szyb i opon.

Aktualnie MTU nie oferuje ubezpieczenia na życie, ale stosowny pakiet na wypadek śmierci czy niezdolności do pracy możesz wybrać w Ergo Hestii – grupie ubezpieczeniowej, do której należy MTU.

W MTU tylko do ubezpieczenia mieszkania możesz dokupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Masz świeżo kupione mieszkanie na kredyt albo wynajmujesz kawalerkę? MTU ubezpieczy Cię w obu wypadkach. Ubezpieczenie domu i mieszkania w MTU obejmuje takie popularne i pechowe sytuacje, jak przepięcie, zalanie, kradzież, pożar. Ponadto ubezpieczyciel pomoże Ci również w ramach tzw. mieszkaniowego assistance, wzywając specjalistę do naprawy sprzętu RTV i AGD. W ofercie jest również opcja ubezpieczenia NNW i OC w życiu prywatnym.

Kupując ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania lub własnego, możesz wybrać takie dodatki, jak:

  • Home Assistance,
  • Medical Assistance,
  • Architekturę Ogrodu,
  • Oszklenia od przypadkowych uszkodzeń (czyli ochronę szyb).

Ubezpieczenie podróżne MTU obejmuje zarówno osoby wyjeżdżające z Tobą za granicę, jak i bagaż, sprzęt sportowy oraz szkody wyrządzone przez was osobom trzecim.

Ubezpieczenie dla podróżujących MTU jest dostępne w 3 wariantach: Ekonomicznym, Polecanym i Maksymalnym, w którym sumy ubezpieczenia są najwyższe, a ochrona obejmuje choroby przewlekłe, pracę wysokiego ryzyka, sporty wyczynowe i ryzykowne.

Ich opis znajdziesz w umowie ubezpieczenia MTU.