Umawianie się na spotkania z agentami ubezpieczeniowymi, aby uzyskać tanie ubezpieczenie, to już przeszłość.

Obecnie prym wiodą tzw. ubezpieczenia direct, czyli zawieranie umowy na odległość bez wychodzenia z domu.

Porównywarki i kalkulatory towarzystw ubezpieczeniowych są aktualnie nie tylko najszybszą metodą kupna OC i AC, ale niejednokrotnie okazują się niezawodnym narzędziem w poszukiwaniu najbardziej opłacalnego wariantu. Sprawdź sposoby na ubezpieczenie samochodu przez Internet i zaoszczędź nawet do 1000 złotych!

Informacje potrzebne do wypełnienia internetowych formularzy

Przed przystąpieniem do poszukiwań najatrakcyjniejszej oferty przygotuj się do udzielenia szeregu odpowiedzi w formularzu. W tym celu warto wcześniej zaopatrzyć się w wymagane dane. Nie wszędzie wpisuje się tę samą grupę danych, ale w przypadku porównywarek brak uzupełnienia części pól skutkuje często pomniejszeniem listy wyników albo odmową przejścia do porównania. Kalkulatory niektórych ubezpieczycieli w ogóle nie wyliczą składki bez szczegółowych informacji.

Potrzebne będą:

  • dokument kierowcy (dowód osobisty lub prawo jazdy),
  • dowód rejestracyjny auta,
  • historia ubezpieczenia,
  • aktualny numer telefonu.

Porównywarki multiagencji – najlepsze narzędzie do ubezpieczenia samochodu przez internet?

Chociaż firmy ubezpieczeniowe mają dostęp do tej samej bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, nie istnieje jeden uniwersalny algorytm wyliczający składki. Każdy ubezpieczyciel ma własne zasady, na których przyznaje zniżki. Nie warto więc polegać na rekomendacjach innych kierowców, trzeba działać na własną rękę.

W sprawdzeniu, gdzie warto ubezpieczyć samochód, pomogą porównywarki ubezpieczeniowe. Są to narzędzia zbierające dane wielu firm, ale wymagające wypełnienia tylko jednego formularza. Zestawiają one szereg ofert i umożliwiają wybór najtańszej w krótkim czasie. Dzięki temu rozwiązaniu można znaleźć pakiety ubezpieczeń AC, NNW i Assistance w korzystnej cenie. Niektóre porównywarki zawierają również takie ułatwienia jak pomoc konsultanta w wypełnieniu deklaracji, możliwość przesłania zestawienia na adres e-mail czy wyszczególnienie najważniejszych punktów Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

Wybierając porównywarkę, sprawdź:

  • ile towarzystw ubezpieczeniowych posiada w ofercie,
  • czy strona oraz formularz są czytelne i pomocne,
  • kto jest właścicielem strony i jaki ma ona regulamin,
  • czy wyszukiwarka wyświetla listę ofert, czy wysyła tylko dane do agentów, by ci zadzwonili z propozycją.

Jednak nie wszystkie porównywarki są doskonałe. Mogą nie zawierać ani kompletnej listy firm, ani specjalnych promocji i rabatów, które zostały przygotowane tylko dla użytkowników kalkulatora na stronie ubezpieczyciela.

Kalkulator ubezpieczyciela – szansa na dodatkowy rabat

Szukając informacji za pośrednictwem porównywarki i strony ubezpieczyciela możesz znaleźć oferty różniące się od siebie. Skorzystanie z kalkulatora na stronie ubezpieczyciela otworzy przed Tobą możliwość skorzystania z promocji przewidzianej tylko dla tej drogi zakupu. Najczęściej będzie to dodatkowy pakiet Assistance.

Niestety wadą tego rozwiązania jest fakt, że wypełnienie jednego formularza odsłoni przed Tobą ofertę tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Rozeznanie się wśród wszystkich ofert zajmie więc sporo czasu.

Najlepsza metoda na zakup najtańszej polisy komunikacyjnej

Wiele firm prowadzi osobną politykę cenową dla każdego kanału dystrybucji: sklepu internetowego, porównywarek i agentów. Wybierając polisę, warto sprawdzić ofertę każdego z nich. Nie będzie to skomplikowane, ponieważ strony internetowe posiadają zazwyczaj specjalne okienko do wpisania numeru. Dzięki niemu przedstawiciel ubezpieczeniowy zadzwoni do Ciebie w dogodnym momencie i być może przedstawi propozycję nie do odrzucenia: z niższymi kosztami i dodatkowym bonusem. Może niestety zdarzyć się, że trafisz na osobę, której głównym celem będzie pozyskanie wysokiej prowizji od Twojego zakupu.

Ciekawostka:

Czy wiesz, że lojalność przy wyborze ubezpieczenia OC/AC zazwyczaj nie popłaca? Większość firm ubezpieczeniowych większą wagę przykłada do zdobycia nowego klienta niż do zatrzymania obecnego, dlatego to nowi nabywcy mogą liczyć na większe rabaty. Warto więc co roku szukać nowych ofert i je ze sobą porównywać.

Podsumowanie:

1. Ubezpieczenie direct to umowa na odległość, możesz zawrzeć ją bez wychodzenia z domu.

2. Aby skorzystać z internetowych kalkulatorów i porównywarek, potrzebujesz: dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego, historii ubezpieczenia, aktualnego numeru telefonu.

3. Główna zaleta porównywarek to możliwość poznania ofert wielu towarzystw w krótkim czasie. Nie uwzględniają jednak promocji i rabatów, które możesz otrzymać u poszczególnych ubezpieczycieli.

4. Dzięki skorzystaniu z kalkulatora firmy ubezpieczeniowej można otrzymać np. rabat na ubezpieczenie mieszkania, jednak wymaga to poświęcenia większej ilości czasu. I cierpliwości.

5. Sposobem na znalezienie najlepszej polisy jest sprawdzenie wszystkich kanałów dystrybucji danego ubezpieczyciela.

6. Warto co roku szukać nowego ubezpieczyciela – nowi klienci zazwyczaj otrzymują korzystniejsze oferty niż obecni.

No votes yet.
Please wait...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wybierz, jak podzielić się ze znajomymi: