Jeśli Twój pojazd zostanie uszkodzony z Twojej winy lub niezależnych od Ciebie czynników, jak np. opady gradu, dzięki ubezpieczeniu samochodu z opcją Autocasco (AC) możesz spodziewać się pomocy finansowej ze strony ubezpieczyciela.

Odszkodowanie pokryje niespodziewany wydatek na naprawę auta. „Powiedz mi coś, czego nie wiem” – pomyślisz. Dobrze – czy wiesz, że ubezpieczeniu AC możesz nawet… zarobić? Dokładnie – na naprawie szkody, jeśli wybierzesz wariant kosztorysowy.

Decyzja o zakupie ubezpieczenia AC wiąże się z wyższymi kosztami, ale niesie za sobą wiele korzyści. Właściciel auta może podróżować spokojnie, ponieważ każdy wydatek związany z naprawą pojazdu po jego uszkodzeniu zostanie sfinansowany z kieszeni ubezpieczyciela.

AC obejmuje nie tylko usuwanie szkody po wypadku z udziałem innego auta. Odszkodowanie z Autocasco dostaniesz po stłuczce spowodowanej przez m.in.:

  • zderzenie ze zwierzyną leśną,
  • akt wandalizmu,
  • trudne warunki pogodowe, np. gęstą mgłę czy potężne opady śniegu,
  • nieuwagę, kiedy zamyślisz się podczas jazdy i trafisz w słupek.

Jak otrzymuje się odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej? Istnieją dwa sposoby na likwidację szkody.

Dwa warianty, dwie drogi do pieniędzy

Kiedy decydujesz się na zakup polisy AC, możesz skorzystać z wariantu serwisowego. Wtedy wszystkie formalności, które prowadzą do naprawy Twojego samochodu, załatwiane są między ubezpieczycielem a serwisem, który podejmuje się naprawy z AC.

Chodzi tu zarówno o koszty, terminy płatności, jak i sposób usunięcia szkody. Twoje jedyne zadanie to dostarczenie samochodu do wskazanego przez ubezpieczyciela warsztatu i oczekiwanie na jego odbiór.

Za usługę serwisu płaci ubezpieczyciel, zatem odszkodowanie nie przechodzi przez Twoje konto bankowe.

Drugą opcją jest wariant kosztorysowy AC. Wówczas oceną stanu twojego auta zajmie się likwidator ubezpieczyciela, który oceni, jakie części i w jakim stopniu uległy uszkodzeniu. Na tej podstawie sporządzi kosztorys naprawy.

Jeśli go zaakceptujesz – pieniądze z odszkodowania trafią na twoje konto i do Ciebie będzie należał wybór warsztatu, który usunie szkodę blacharsko-lakierniczą. Ty również będziesz odpowiedzialny za rozliczenie usługi z tym warsztatem.

Wariant kosztorysowy AC – zarabiaj na ubezpieczeniu

Najlepsze AC to takie, które zagwarantuje Ci maksimum spokoju. Idealnie, jeśli przy okazji usuwania szkody i naprawy samochodu możesz również zyskać bonus w postaci dodatkowych pieniędzy. Ranking autocasco pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę.

Wariant kosztorysowy AC taką właśnie możliwość daje. Pamiętaj, że kosztorys uszkodzeń Twojego samochodu sporządza specjalista. Korzysta jednak z konkretnych danych, nie wypisuje zmyślonych kwot, bazując jedynie na swoim doświadczeniu. Najczęściej w takim kosztorysie znajdują się średnie ceny usług, z których można skorzystać w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania i średnie ceny części, które trzeba wykorzystać do naprawy.

Po wypłaceniu odszkodowania to Ty dysponujesz pieniędzmi od ubezpieczyciela. To również Ty decydujesz o tym, któremu warsztatowi powierzysz naprawę swojego samochodu. Możesz wybrać taki, który w całości wykorzysta pieniądze z odszkodowania, lub poszukać tańszych usług. Jeśli znajdziesz warsztat, który naprawi Twój samochód taniej – różnica zostaje w Twojej kieszeni. Sprytni kierowcy często właśnie tak robią.

Wskazówka: pamiętaj, by w poszukiwaniu tańszego wykonawcy nie zapominać o jakości usług. Naprawa z AC oznacza, że samochód musiał być wcześniej w jakiś sposób uszkodzony. Aby dalej poruszać się nim bezpiecznie, naprawa powinna być wykonana w sposób staranny i zapewniać dalsze bezpieczeństwo użytkownikowi auta.

No votes yet.
Please wait...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wybierz, jak podzielić się ze znajomymi: