Ubezpieczenia AXA Direct

Home / Ubezpieczyciele / AXA Direct

Kontakt z ekspertami AXA

AXA Ubezpieczenia
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Infolinia AXA
22 599 9522

Jak i kiedy złożyć wypowiedzenie OC w AXA?

Wypowiedzenie umowy OC AXA możesz złożyć na kilka sposobów:

Osoba zgłaszająca szkodę z OC

Ubezpieczenia AXA – zgłoszenie szkody z OC, AC i innych

Szkodę z ubezpieczenia AXA możesz zgłosić kilkoma drogami:

 • telefoniczną, dzwoniąc na numer (+48) 22 599 95 22. Pracownicy Działu Likwidacji Szkód pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00,
 • wysyłając list na adres siedziby firmy ubezpieczeniowej.

Po zgłoszeniu szkody z ubezpieczenia AXA możliwe będzie sprawdzanie etapu jej likwidacji online. Wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie AXA.pl. Jeśli nie masz aktywnego konta – zadzwoń pod wyżej podany numer telefonu i zapytaj, kiedy dostaniesz odszkodowanie z ubezpieczenia AXA.

Najszybszym sposobem na zgłoszenie szkody z ubezpieczenia AXA jest powiadomienie telefoniczne. Po zgłoszeniu zdarzenia przez telefon firma ubezpieczeniowa potrzebuje precyzyjnych informacji dotyczących okoliczności zdarzenia (np. notatki policyjnej) i powstałych szkód. Zakres dokumentacji różni się od skali wypadku lub kolizji. Rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej odpowiada za oględziny uszkodzonego samochodu. Na podstawie jego raportu AXA oblicza odszkodowanie.

Firma oferuje także uproszczoną likwidację szkody, która odbywa się wyłącznie przez telefon. Jest to możliwe w przypadku drobnych szkód. AXA deklaruje, że w przypadku szybkiej likwidacji małej szkody z autocasco wystarczy nawet 1 rozmowa telefoniczna z klientem. Z kolei odszkodowanie z OC może zostać wypłacone do 3-4 dni na podstawie rozmów ze stronami zdarzenia.

AXA ubezpieczenia - przykładowe oferty i pakiety dla Twojego samochodu

Ubezpieczenia AXA - opinie klientów

24,50
Loading...

Średnia opinia klientów

kierowca zadowolony z taniego ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie w AXA – promocje 2019

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie AXA, promocje dadzą Ci nawet do 15% zniżki na składkę OC, autocasco, assistance lub NNW. Kod promocyjny AXA może otrzymać każdy kierowca – niezależnie od wieku, doświadczenia w prowadzeniu samochodu czy liczby kolizji na koncie.

AXA czasami ukrywa kody promocyjne. Na rabat możesz natknąć się przypadkiem – jak na easter egg w grze komputerowej. Przykład? Kod rabatowy dający 20% zniżki na OC i AC możesz znaleźć np. we wzorze wypowiedzenia OC.

 

Jakie promocje na ubezpieczenia oferuje AXA?

 • 15% zniżki za zakup ubezpieczenia samochodu online
 • 15% zniżki na ubezpieczenie nieruchomości dla klientów, którzy ubezpieczyli samochód w AXA
 • 15% zniżki na ubezpieczenie pojazdu dla osób, które ubezpieczyły mieszkanie lub dom w AXA

Zalety i wady ubezpieczenia w AXA

Zalety

Bogata oferta ubezpieczeń pozwala na wszechstronne ubezpieczenie się

Klienci AXA mogą samodzielnie konstruować pakiety ubezpieczeń - zwłaszcza ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenia komunikacyjne dostępne są w wariantach od mini po all risks, czyli na każdą kieszeń

Nie trzeba być w związku małżeńskim, aby kupić ubezpieczenie na życie AXA

Z TU AXA zadbasz zarówno o swoją emeryturę, jak i rodzinne wakacje za granicą czy przyszłość dziecka studiującego w innym mieście

Jeśli masz pytania, możesz skorzystać z usługi Wirtualnego Doradcy online, bez oczekiwania na połączenie telefoniczne z konsultantem

Wady

Ubezpieczenie Assistance Mini zawiera elementy ochrony niedostępne w droższych pakietach

Konsultanci na infolinii bywają niedostępni

AXA Polska – jaka to firma ubezpieczeniowa?

Czy wiesz, że zalążki współczesnej AXA Polska powstały na 5 lat przed śmiercią Napoleona Bonapartego? Powstała w 1816 roku firma w luźnym tłumaczeniu oznacza wzajemne ubezpieczenie od ognia. Nazwa AXA zrodziła się dopiero w 1985 roku. Wybrano ją ze względu na prostą wymowę, z którą poradzi sobie każdy klient, niezależnie od ojczystego języka. AXA wygrała z propozycją Elan, która została odtrącona, w języku francuskim bowiem oznacza… łosia. AXA rozrastała się sukcesywnie, pochłaniając wiodące światowe marki. Dziś to jeden z największych globalnych ubezpieczycieli chroniący ponad 107 milionów osób.

W latach 90. XX wieku AXA przejęła jedną z największych amerykańskich firm ubezpieczeniowych oraz lidera na francuskim rynku. Styl rozwoju firmy ubezpieczeniowej AXA pozostał niezmienny od ponad kilkudziesięciu lat. Jej historia opiera się wciąż na łączeniu z wiodącymi graczami na światowym rynku. Przeprowadzane transakcje są warte biliony euro, a klienci są liczeni w setkach milionów.

Oddział AXA w Polsce działa od 2006 roku, obsługując ponad 3 miliony klientów. Dba o ubezpieczenie podróży w Polsce i za granicą, pomaga oszczędzać pieniądze na studia dzieci i emeryturę klientów, ubezpiecza pojazdy – od przyczepek przez samochody osobowe po auta dostawcze i firmowe, wspiera finansowo w długotrwałym leczeniu i podczas niezdolności do pracy. Klienci mBanku mogą znać AXA jako partnera oferującego ubezpieczenia majątkowe oraz wszechstronne ubezpieczenia na życie.

Kogo i co możesz ubezpieczyć w AXA?

Do ubezpieczenia AXA OC możesz dokupić opcje dodatkowe takie jak:

 • AXA Assistance Midi lub MAXi,
 • NNW,
 • ubezpieczenie szyb,
 • ubezpieczenie opon,
 • samochód zastępczy,
 • ubezpieczenie od pożaru i kradzieży.

Dostępny jest także pakiet AXA OC + Zielona Karta dla kierowców często wyjeżdżających za granicę.

Jeśli interesuje Cię pakiet AXA OC + AXA AC, masz do wyboru 3 warianty dla samochodów w różnym wieku:

 • AXA AC Serwis dla pojazdów do 8 lat,
 • AXA AC Serwis dla pojazdów od 8 do 15 lat,
 • AXA AC Kosztorys dla pojazdów do 15 lat.

Dla oczekujących wszechstronnej pomocy firmy ubezpieczeniowej dostępne są 4 warianty AXA Assistance:

 • Mini,
 • Premium,
 • Standardowy,
 • Ekonomiczny.

Wyobraź sobie siebie w takiej sekwencji zdarzeń: przypadkowy kierowca wjeżdża w Ciebie, kiedy jedziesz na wakacje z rodziną i psem. Nie wiesz, czy dalsza podróż samochodem będzie bezpieczna. Pies wymaga natychmiastowej wizyty u weterynarza, chyba stało mu się coś w łapkę. Dzieci płaczą i krzyczą. Ty krzyczysz na sprawcę kolizji. Żona pali z nerwów. Co z rezerwacją za noclegi i planami?

W takiej sytuacji może wkroczyć firma ubezpieczeniowa, np. AXA, która:

 • wyśle mechanika na miejsce zdarzenia,
 • jeśli naprawa auta na miejscu będzie niemożliwa, zorganizuje Ci samochód zastępczy,
 • odholuje auto do najbliższego warsztatu,
 • pokryje koszty wizyty u weterynarza z psem i ewentualnego leczenia po wypadku.

W zależności od tego, czy podróżujesz własnym samochodem tylko po Polsce, czy na każdy weekend wyjeżdżasz do naszych zagranicznych sąsiadów, możesz wybrać Assistance chroniące Cię tylko w kraju lub także w większości krajów europejskich. Assistance AXA w pakiecie z OC i autocasco opłaca się najbardziej.

Ubezpieczenie AXA dla bliskich sobie osób jest dostępne w kilku wariantach. Najpopularniejsze to:

 • Plan Elastyczny Premia zapewni Ci wsparcie finansowe podczas choroby i leczenia oraz odszkodowanie dla Twoich bliskich, kiedy Ciebie zabraknie. Dzięki temu planowi możesz również zbierać środki na przyszłość – zarówno na emeryturę, jak i studia dziecka;
 • Plan Ochronny AXA możesz skonstruować samodzielnie, dokupując do podstawowego wariantu różnorodne umowy dodatkowe. Możesz wybrać np. ubezpieczenie na wypadek osierocenia dziecka, wariant opłacający wizyty u psychologa, polisę na wypadek nowotworu.
 • Ochrona z Plusem.

To dopiero początek bogatej oferty ubezpieczeń na życie AXA.

Ubezpieczeniem na życie AXA możesz objąć tylko siebie, siebie plus drugą połówkę lub nawet kilkuosobową rodzinę. Dzięki ubezpieczeniu życia w AXA możesz dostać odszkodowanie po dramatycznych chwilach (np. po śmierci bliskiej osoby), wypadku (kiedy poszkodowana bliska osoba nie będzie zdolna do pracy i samodzielna), w czasie choroby, której koszty leczenia są horrendalnie wysokie. Ubezpieczenie życiowe AXA możesz traktować jako długoterminową inwestycję, dzięki której zaoszczędzisz pieniądze na spokojną emeryturę albo studia dziecka w innym mieście. W efekcie zachowasz dotychczasowy poziom życia i nie będziesz się martwić, za co jutro zrobić zakupy.

Poza TOP 3 planami AXA wymienionymi wyżej dostępne są także takie pakiety, jak:

 • Moje Dziecko – wystarczy jedna składka ubezpieczeniowa, aby chronić na wypadek choroby i innych zdarzeń wszystkie Twoje dzieci,
 • Pomoc na Raka – AXA sfinansuje koszty diagnostyki i leczenia niezależnie od etapu choroby. Brak pieniędzy na leczenie może pogorszyć stan psychiczny osoby chorej – wsparcie finansowe jest nieocenione,
 • Medycyna Bez Granic – Best Doctors – dzięki temu pakietowi premium AXA pokryje koszty Twojego leczenia nawet do 2 milionów euro! Pokryje także koszty podróży i zakwaterowania za granicą w celu leczenia,
 • Pakiet Zdrowotny – kolejka do lekarza? Omiń ją, rejestrując się na wizytę prywatną u specjalisty, której koszt pokryje AXA,
 • NNW szkolne – zamiast płacić za bliżej nieokreśloną ochronę NNW proponowaną przez szkołę, wybierz, w jakich dokładnie sytuacjach dostaniecie z pociechą wsparcie finansowe od AXA.

Już od 63 zł za 12 miesięcy możesz ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom. To tak mała kwota w porównaniu do całkowitego kosztu Twoich czterech kątów, że warto sprawdzić, jakie ubezpieczenie mieszkania lub domu dostaniesz w AXA. Czy wiesz, że w AXA możesz ubezpieczyć zarówno mury, jak i wyposażenie mieszkania, wliczając w nie ubrania i meble?

Ubezpieczenie murów i wyposażenia mieszkania w AXA obejmuje zarówno elementy stałe (okna, podłogi, armaturę sanitarną), jak i ruchome, począwszy od telewizora i lodówki, a skończywszy na Twojej szafce z butami.

 • W zależności od tego, czy wynajmujesz mieszkanie, czy to dopiero czwarta noc w domu na kredyt, AXA ma dla Ciebie zmodyfikowaną ofertę ubezpieczenia.
 • Możesz wziąć ubezpieczenie mieszkania AXA pod kredyt.
 • Kup ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, aby AXA zapłaciła Twojemu sąsiadowi z dołu za zalaną łazienkę lub inną szkodę spowodowaną przez Ciebie albo Twoich lokatorów – niezależnie od tego, czy to koleżanka, czy mąż.
 • Wyobraź sobie, że jest prawie 30 stopni na dworze, a Tobie zepsuła się lodówka. Dzięki Assistance Domowemu AXA może sfinansować naprawę telewizora, lodówki czy pralki po awarii – to cenna opcja, zwłaszcza jeśli nie masz już gwarancji producenta na te sprzęty.

Dodatkowo AXA oferuje takie pakiety jak Pomoc Medyczna 24. Dla najbardziej wymagających i bezkompromisowych jest ubezpieczenie mieszkania AXA All Risks, dzięki któremu możesz dostać odszkodowanie nawet za kradzież roweru z balkonu na parterze. Co jest wyjątkowe, zakres ubezpieczenia obejmuje również szkody powstałe przez nieuwagę lokatorów, np. największą zmorę zapominalskich, czy zostawienie włączonego żelazka czy niewygaszonego kominka bez nadzoru.

Dzięki firmie ubezpieczeniowej AXA możesz podróżować z ochroną finansową po Europie już za 5,50 zł dziennie. W zależności od tego, czy marzą Ci się wakacje w Stanach Zjednoczonych, czy wolisz weekendowe wypady odkrywające piękno Polski, możesz wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne AXA.

 • Ubezpieczenie Kontynenty Multitravel (działa już w 3 godziny od zakupu!),
 • Ubezpieczenie podróżne na terenie RP
 • Ubezpieczenie do wiz na Białoruś
 • Ubezpieczenie podróży zagranicznej

Ubezpieczenia travel AXA w zależności od typu umowy obejmują:

 • skutki amatorskiego uprawiania sportu,
 • utratę bagażu podróżnego i sprzętu elektronicznego, np. aparatu, kamery, smartfonu itp.,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego np. na wypadek kradzieży, uszkodzenia, zniszczenia,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
 • opóźnienie lotu,
 • koszty rezygnacji z wyjazdu z ważnej przyczyny, np. nagłej choroby,
 • ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu w obcym kraju.

Ubezpieczenie dla podróżników AXA może nawet chronić Twoje mieszkanie lub dom na czas wyjazdu.