Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? To pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców, zarówno młodych, jak i doświadczonych.

Ubezpieczenie OC czy pakiet OC i AC mają rozmaite ceny u różnych firm ubezpieczeniowych. Wynika to z tego, że każda firma inaczej podchodzi do czynników wpływających na składkę OC, a ponadto stara się skusić klientów promocjami czy rabatami. Jak znaleźć ubezpieczenie z nietypowymi zniżkami, które pozwolą znacząco obniżyć cenę składki?

Z tego poradnika dowiesz się:

  • ile można mieć zniżki za bezszkodową jazdę;
  • jakie dodatkowe zniżki są oferowane przez firmy ubezpieczeniowe;
  • gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód;
  • jakie korzyści można dodatkowo uzyskać przy wykupie OC.

Bezszkodowa jazda się opłaca

Podstawowe zniżki na ubezpieczenie oc można uzyskać za każdy rok bezszkodowej jazdy.

Zależnie od ubezpieczyciela, kierowca może liczyć na obniżkę składki od 5% do 20%. Jak łatwo wyliczyć, można w ten sposób po kilku latach uzbierać sporo zniżek. W Proamie proponują nawet do 70% zniżki na ubezpieczenie za bezszkodową jazdę. W przypadku OC potrzeba 6 lat bez stłuczki, by móc skorzystać z maksymalnej zniżki, a przy pakiecie OC i AC wymagane są 4 lata bezszkodowej jazdy.

Z kolei Aviva daje 80% w pakiecie OC i AC dla nowych klientów, którzy przeniosą swoje ubezpieczenie i będę mieli długą, bezszkodową historię kierowania pojazdem. Podobnie Gothaer proponuje do 80% zniżki na OC dla kierowców, którzy od lat nie mieli stłuczki z własnej winy.

Propozycje nietypowych zniżek od firm ubezpieczeniowych

Jeśli nie masz jeszcze na koncie wielu lat bezszkodowej jazdy, to nic straconego. Ubezpieczyciele mają w zanadrzu promocje, które mogą pozwolić zaoszczędzić na OC. Co prawda, nie uzbierasz zniżek do 80%, ale każdy rabat na OC jest na wagę złota.

Zniżka za transakcję online

Niektóre firmy proponują zniżki za zakup OC online. Można kupić OC lub pakiet OC i AC o 15% taniej w Axa, jeśli zamówi się go przez Internet. W Link4 zniżka za wykup ubezpieczenia przez Internet wynosi 7%. Aviva proponuje 5% zniżki, jeśli zapłacisz za OC poprzez platformę ubezpieczyciela Moja Aviva. Taki sami rabat jest oferowany przez Liberty. Poczytaj więcej o tym, jak kupić OC przez Internet: Wyklikaj sobie OC i AC. Szybka metoda na ubezpieczenie samochodu przez Internet.

Zniżka za zakup kartą kredytową

Axa oraz Liberty proponują 5% zniżki przy płatności z użyciem karty kredytowej, a Link4 – 4% rabatu.

Zniżka za ubezpieczenie kolejnego pojazdu

Jeśli ubezpieczasz drugie auto w Axa lub Liberty, to dostajesz 5% zniżki na OC.

Zniżka za OC na auto po sprzedaży auta ubezpieczonego

Liberty proponuje 5% zniżki w przypadku, gdy sprzedasz auto, które było u nich ubezpieczone i zdecydujesz się na wykup OC dla nowo zakupionego pojazdu także w Liberty.

Zniżki dla rodzin

Link4 zdaje sobie sprawę z wydatków wieloosobowych rodzin – z Kartą Dużej Rodziny możesz liczyć na 5% zniżki przy zakupie OC albo OC i AC w pakiecie. Ponadto dostaniesz aż 50% zniżki na dodatkowe ubezpieczenie NNW, które dotyczy zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów pojazdu.

Zniżki dla doświadczonych kierowców

Generali proponuje korzystne ceny OC i AC dla kierowców, którzy mają prawo jazdy od ponad 10 lat.

Zniżki za polecenie

Axa oferuje rabat w wysokości 50 złotych za zakup OC oraz 100 złotych przy pakiecie OC i AC, jeśli Twój znajomy ma już polisę w tej firmie ubezpieczeniowej i przekaże Ci rabaty.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Cena ubezpieczenia zależy od stażu kierowcy, stanu pojazdu, a także miejsca zamieszkania. Firmy ubezpieczeniowe mają swoje zasady wyliczania składek oraz przyznawania zniżek i stąd spore czasem różnice w ich ofertach.

Porada eksperta
Jeśli nie przysługują Ci spore zniżki za bezszkodową jazdę, złap zniżki za płatność online lub kartą kredytową albo inne nietypowe rabaty.

Aby dowiedzieć się, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód, warto korzystać z porównania ubezpieczeń OC, AC w Internecie czy rankingu OC i AC.

Dodatkowe korzyści przy wykupieniu OC

Wiele firm ubezpieczeniowych proponuje rabaty przy zakupie kilku różnych polis. Przykładowo: Axa po zakupie OC daje 15% na polisę mieszkania. Promocja działa też w drugą stronę – po zakupie polisy nieruchomości dostajesz 20% rabatu na wykupienie OC. Generali proponuje rozszerzenie ubezpieczenia komunikacyjnego o polisę na życie. Aviva oferuje 34% rabatu na ubezpieczenie mieszkania na 3 lata po zakupie polisy OC.

Podsumowanie:

1. Najwyższą zniżkę na OC można uzyskać za bezszkodową jazdę – nawet do 80%.
2. Warto szukać innych rabatów: wiele firm oferuje zniżki za zakup online czy płatność kartą kredytową.
3. Można też uzyskać rabat na Kartę Dużej Rodziny czy za zakup kolejnego ubezpieczenia po sprzedaży auta.
4. Zakup polisy OC może przynieść zniżki na inne ubezpieczenia – mieszkaniowe czy na życie.

No votes yet.
Please wait...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wybierz, jak podzielić się ze znajomymi: