Ubezpieczenie OC AC direct

Polisę OC i AC możesz zawrzeć na kilka sposobów: odwiedzając oddział TU, za pośrednictwem agenta lub w systemie direct, czyli przez Internet lub telefon. W artykule wskażemy najważniejsze zalety ubezpieczeń direct.

Kupując ubezpieczenie komunikacyjne, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę. Zasada ta dotyczy zwłaszcza polis OC, których zakres jest definiowany prawem i identyczny dla wszystkich TU. Choć głównym kryterium wyboru Autocasco powinien być zakres ochrony, wielu kierowców rezygnuje z najszerszych pakietów all risk, wybierając uboższe — zdecydowanie tańsze.

Tańsze ubezpieczenie bez agenta

Rezygnacja z dodatkowych świadczeń nie powinna być jednak sposobem na szukanie oszczędności. Chcesz kupić tańsze OC i AC? Omijaj pośredników i agentów. Każdy z nich pobiera bowiem prowizję, która podwyższa cenę polisy. Różnica między ceną, jaką za polisę zapłaci klient, a stawką OC u ubezpieczyciela stanowi zarobek i główne źródło przychodu agenta. Skutecznym sposobem na ominięcie zbędnych kosztów jest zakup polisy w systemie direct.

Czym są ubezpieczenia direct?

Ubezpieczenia direct to polisy zawierane przez telefon lub Internet, bez konieczności kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Pojęcie to można rozumieć jako zawarcie umowy ubezpieczenia bezpośrednio (ang. direct — bezpośrednio). Po zakupie polisy, potwierdzenie jej zawarcia oraz specjalny blankiet otrzymasz e-mailem. Płatności będziesz mógł dokonać przelewem online lub kartą płatniczą. Jakie są najważniejsze zalety OC i AC direct?

OC i AC direct — dlaczego warto?

Do najważniejszych zalet ubezpieczenia direct należą:

  • atrakcyjna cena. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje klientom dodatkowe zniżki za kupno polisy przez Internet lub telefon. Kupując ubezpieczenie online, zaoszczędzisz od 5 do 15%. Jeśli obliczysz składkę przy pomocy kalkulatora i zakupisz OC przez Internet w AXA, otrzymasz aż 15% zniżki. 5% rabatu dostaniesz od Avivy, płacąc za polisę w serwisie MojaAviva. Chcesz kupić OC i AC w Link 4? Jeśli zawrzesz polisę przez Internet, otrzymasz 7% zniżki. Płacąc kartą kredytową lub płatniczą, otrzymasz zniżkę w wysokości do 4% (zniżka dla kart dotyczy tylko płatności dokonywanych przez telefon);
  • wygoda. Aby zawrzeć polisę, nie musisz wychodzić z domu, stać w korkach i oczekiwać na obsługę w biurze agenta. Aby kupić OC i AC wystarczy jedynie telefon albo komputer z dostępem do Internetu;
  • elastyczność. Zawierając polisę online, nie będziesz uzależniony od lokalizacji oraz godzin pracy agentów ubezpieczeniowych. Kalkulacji, zakupu oraz płatności możesz dokonać w dogodnym momencie, z dowolnego miejsca na świecie;
  • możliwość odstąpienia od umowy. Jeśli zawrzesz umowę na odległość, możesz odstąpić od niej w ciągu 30 dni. Bez konieczności podawania ubezpieczycielowi powodów swojej decyzji.

Jeśli chcesz zakupić polisę online, możesz również skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To proste w obsłudze, darmowe narzędzie pomoże Ci znaleźć najtańszą, dostosowaną do Twoich potrzeb propozycję. Dzięki temu zyskasz przejrzysty, precyzyjny obraz dostępnych na rynku ofert, a rady agenta „to zdecydowanie najtańsza polisa na rynku” czy „nigdzie nie znajdzie Pan tańszego OC” staną się jedynie wspomnieniem.

Podsumowanie

  • Polisę OC i AC możesz zawrzeć na kilka sposobów: odwiedzając oddział TU, za pośrednictwem agenta lub w systemie direct.
  • Ubezpieczenia direct to polisy zawierane przez telefon lub Internet, bez konieczności kontaktu z agentem ubezpieczeniowym.
  • Wśród najważniejszych zalet ubezpieczeń direct wymienia się: oszczędność pieniędzy, wygodę zawarcia umowy, możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni oraz możliwość precyzyjnego porównania dostępnych na rynku ofert.

O autorze

Related posts

Porównywarka bez danych osobowych

Szukasz porównywarki bez danych osobowych? Zobacz, dlaczego są potrzebne

Wyliczenie stawek OC przy pomocy porównywarki często wymaga podania danych osobowych — imienia, nazwiska, nazwiska rodowego oraz numeru PESEL. W artykule wyjaśnimy, dlaczego są potrzebne. Podpowiemy również co zrobić, aby personalia posłużyły ubezpieczycielowi wyłącznie do kalkulacji składki. Porównywarka OC pozwala szybko, precyzyjnie i w 100% online porównać oferty największych...

Czytaj dalej
Jak zarobić na ac

Jak zarobić na AC? Poznaj warianty rozliczeń za szkody. Zostanie Ci w kieszeni nawet 500 zł!

Decyzja o zakupie ubezpieczenia AC wiąże się z wyższymi kosztami, ale niesie za sobą wiele korzyści. Właściciel auta może podróżować spokojnie, ponieważ każdy wydatek związany z naprawą pojazdu po jego uszkodzeniu zostanie sfinansowany z kieszeni ubezpieczyciela. AC obejmuje nie tylko usuwanie szkody po wypadku z udziałem innego auta. Odszkodowanie...

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *